Zvládli sme to s prehľadom, odfúkol si dotrhaný Pecha

Hádzanári Košice Crows sa po dlhých deviatich týždňoch vrátili do súťažného dania. Dlhá prestávka sa na ich hre prakticky neprejavila. V súboji proti ŠKP Bratislava síce inkasovali ako prví, no skóre rýchlo otočili a polčas vyhrali o štyri góly. Po prestávke náskok „Vrán“ postupne narastal a výsledkom bol triumf o desať gólov.

Foto

„Bol to pre nás prvý zápas po veľmi dlhom čase a som rád, že sme to zvládli takto. Po celý čas sme to mali vo svojej réžii a v druhom polčase sa iba potvrdilo, že sme lepší ako oni. Teší ma, že sme si podržali domácu neporaziteľnosť,“ pochvaľoval si po víťazstve Roman Pecha.

Do zápasu vstúpil aktívne a už po desiatich minútach mal na svojom konte tri góly. Počas pokusu o ďalší z útokov mu však súper potrhal dres a to ho na dlhší čas vyradilo z hry. Dotrhanú desiatku vymenil cez polčas za sedemnástku a v nej už skóroval iba raz.

„Nestáva sa mi často, aby mi roztrhali dres. Väčšinou hrávam na krídle a tam to nie je také kontaktné ako na spojke. Aspoň som si mohol trochu vydýchnuť,“ pousmial sa Pecha„Po tej dlhej pauze naháňame aj kondičku a ešte to teda nie je stopercentné.“

V kľúčových momentoch sa mohli Košičania spoľahnúť na svoju jednotku. Brankár Michal Shejbal dokonca zneškodnil až tri zo štyroch sedemmetrových hodov ŠKP.

„Mišo je spoľahlivý brankár a ako sa hovorí, brankár je polovica úspechu. Podržal nás a my sme sa mu odvďačili gólmi,“ poznamenal Pecha, ktorého potešila aj skutočnosť, že do streleckej listiny sa zapísalo až deväť hráčov Crows. „Cez prestávku sme si povedali, že musíme pritlačiť ešte viac a vytvoriť priestor pre spoluhráčov z lavičky. Zvýšili sme náskok a súper už potom pochopil, že bodovať nebude. Vzdali to skôr, ako bol koniec zápasu. Pre nás je iba dobré, že zaskórovali aj chlapci z druhej vlny.“

Zverenci trénera Radoslava Antla sa týmto víťazstvom vzdialili bratislavskému súperovi na rozdiel štyroch bodov a potešila ich aj prehra Šale v Nových Zámkoch. Vďaka tejto kombinácii sa Košice posunuli na tretiu priečku a to pritom odohrali najmenej zápasov v lige.

To je pre nás určite dôležité. Netajíme sa snahou zabojovať o druhé miesto a hlavne doma si preto nemôžeme dovoliť prehry. Teší ma, že sme to zvládli s prehľadom a uvidíme, čo príde ďalej. Ideme od zápasu k zápasu a teraz chceme vyhrať v Hlohovci,“ dodal Roman Pecha.

Extraliga mužov – 15. kolo

Košice Crows – ŠKP Bratislava 29:19 (15:11)

Najviac gólov: Hruščák 12/2, Pecha, Müller po 4 – Mikéci 7, Ratkovský 3. Rozhodovali: Palovčák, Richvalský, vylúčení: 5:3, 7 m hody: 3/2 – 4/1

ZDROJ: http://kosiceonline.sk

sk_SKSlovak