Ďakujeme

Kde začať, vraví sa, že  najlepšie  je vždy od začiatku,  my však nejdeme písať  beletriu ale poďakovať sa. Za čo ? A komu ? Tak v prvom rade našim fanúšikom, každému kto kedy prišiel si užiť alebo len pozrieť náš zápas, tomu kto bol na jednom, ale hlavne tomu kto ani jeden nevynechal , no tak či onak jedno je isté, že za prvé 4 roky sme doma vďaka Vám neprehrali ani jediný zápas, a tak sme spoločne vytvorili neprekonateľnú atmosféru spojenú s výhrami, šou a nezabudnuteľným emóciami, za čo ešte raz obrovská Vďaka.

Naši chlapi,  bez Vás, bez  Vašich sŕdc, ktoré ste vložili do každého zápasu, do každého tréningu, do každého súboja, bez Vás by náš sen obnoviť v Košiciach hádzanú nikdy nebol možný. Práve Vám patrí tento úspech, Vám patrí každý pokrik každé víťazstvo a každý potlesk. Ďakujeme a ešte jeden pokrik na záver, Váš najobľúbenejší „nie sme KIEL“ ( Poznámka pre fanúšikov:  keď Vás zaujímalo čo vždy kričíme keď sme v kruhu spolu, tak toto :D).

Nemali by sme špeciálne Ďakovať nikomu, lebo jednotlivec v kolektívnom svete nemá priestor ale predsa musíme – Rado „HLAVA“ Antl Ďakujeme.

Nesmierna Vďaka patrí našim parterom a sponzorom, každému z Vás, ktorý zdieľate našu myšlienku, že šport má byť pre každého a patrí do našich životov. S  veľkou pokorou a rešpektom Vám Ďakujeme.

Ďakujeme lekárom z Nemocnice Šaca, špeciálne pánovi MUDr. Petrovi Polanovi, bez ktorého by sme mali na ihrisku lazaret a nie hráčov, nášmu celému realizačnému tímu, ktorý pripravoval  každý zápas ako aj každý deň nášho fungovania. Ďakujeme.

Dovoľte sa nám ešte poďakovať košickým redakciám, konkrétne Košice Online a Košický Korzár a ich športovým redaktorom za perfektné články a za podporu pri medializácii športu v Košiciach.

V marci 2020 nás ako aj každého na svete zasiahla pandémia. Čo to pre nás znamenalo ?

Zrušenie ligy, zatvorenie haly, čo v sebe obsahovalo aj zrušenie všetkých koncertov a hromadných podujatí, a tým prerušenie našich všetkých ekonomických aktivít, ktoré zabezpečovali fungovanie klubu.

Za posledných 22 mesiacov od kedy trvá pandémia  bola hala 16 mesiacov úplne zatvorená, a zvyšných 6 mesiacov fungujeme zhruba  na 25 %.

No predsa aj pri týchto extrémne náročných podmienkach sme pokračovali a v sezóne 2020/2021 sme získali  3. MIESTO v Niké Handball Extralige, čo bol asi jeden z najlepších zážitkov v našich životoch, a za to ešte raz veľké Ďakujeme.

Práve v týchto katastrofálnych časoch sme očakávali zo strany zriaďovateľa Mužskej Extraligy, pochopenie, podporu, racionálne pristupovanie k potrebám ale aj vzniknutým problémom klubov, počas pandémie a k ich napomáhaniu v ďalšom fungovaní a prekonaní  ťažkej  situácie počas pandémie, k čomu však nedošlo.

Žiaľ, namiesto toho sme sa častokrát dostávali  so SZH do nezmyselných konfliktov, represií, pokút,  a to všetko spolu v kombinácii s pandémiou je v tomto momente pre ďalšie fungovanie nášho športového klubu do času kým pandémia plne neskončí nemožné. Počas pandémie sme museli prekonať extrémne náročne situácie, a preto ako aj z množstva ďalších dôvodov  sme pred 10 minútami poslali na SZH oficiálny dokument o vystúpení klubu KOŠICE CROWS zo súťaží v súťažnom ročníku 2021/2022 v Slovenskom zväze hádzanej ( SZH ) a to až do odvolania, respektíve kým pandémia plne neskončí.

Čo budeme teraz robiť ?

Opäť nám dovoľte dať jedno veľké ďakujem pánovi s veľkým srdcom a ešte väčšou pokoru Mgr. Róbertovi  Lubymu, ktorý nás pred viac ako dvoma rokmi priviedol, a zároveň aj pomohol k vytvoreniu prvej športovej akadémie pre CDR ( centrum pre deti a rodiny). Dnes už plne spolupracujeme so všetkými CDR v Košiciach, a naďalej sa budeme snažiť, aby sme dokázali, že šport je pre každého a to bez rozdielu.

Na záver nám ostáva útecha, a zároveň aj veľké ďakujem patrí nášmu mestskému rivalovi klubu HK Košice, ktorému držíme palce a v prípade, že budeme vedieť byť nápomocný, tak veľmi radi aj pomôžeme.

 

Ďakujeme s pozdravom,

Tím KOŠICE CROWS

 

sk_SKSlovak