Crows zaskočili favorita. Hniďák: Najlepší výkon sezóny!

Desiateho októbra triumfovali hádzanári Košice Crows na ihrisku ŠKP Bratislava, no nasledujúce kolá boli odložené a na stredajší duel cestovali zverenci Radoslava Antla s malou dušičkou.

Foto

Marek Hnidák podal na Považí svoj doposiaľ najlepší výkon / KOŠICE ONLINE

Čeliť druhému tímu súťaže sa po dlhej pauze vydala desiatka hráčov. Okrem dvoch brankárov mali Crows k dispozícii iba osmičku chlapov do poľa. Neľahkú situáciu však zvládli zásluhou tímového výkonu na jednotku a víťazstvom 31:29 sa postarali o veľké prekvapenie.

Je to určite prekvapivé víťazstvo, ale zároveň aj zaslúžené. Dali sme do toho všetko a zobrali sme všetky body,“ pochvaľoval si po návrate domov autor šiestich gólov Marek Hniďák.

Kľúčom k úspechu bol podľa neho tímový herný prejav. „Hrali osobku na Paťa Hruščáka a to vytváralo priestor nám ostatným. Našťastie sme to využívali a každý prispel k víťazstvu svojim podielom. Bolo nás málo a väčšina hráčov hrala 60 minút. Bolo to teda fyzicky náročné, ale všetci sme sa odovzdali do posledných síl a som rád, že prišla zaslúžená odmena.“

Extraligový nováčik bol spoločne so skúseným Patrikom Hruščákom najlepším strelcom košického tímu. „Keďže ide o moju premiérovú sezónu v extralige, môže povedať, že išlo o môj doposiaľ najlepší výkon. Dúfam, že takéto výkony dokážem zopakovať častejšie. Nielen mne, ale celému tímu dodá takýto triumf sebavedomie. Obzvlášť, ak sme tam cestovali iba desiati,“ konštatoval so spokojnosťou v hlase Hniďák.

Košičanom sa na Považí vyplatili poctivé tréningy počas dlhého obdobia voľna. Nastúpiť na takýto náročný zápas po takmer mesačnej prestávke však nebolo vôbec ľahké.

„Tú pauzu bolo cítiť hlavne v úvode zápasu. Z oboch strán to bolo také opatrené a rozbehlo sa to až neskôr. Považská s tým však mala očividne väčší problém ako my. Určite im chýbali aj diváci, zatiaľ čo pre nás to bola výhoda,“ dodal Marek Hniďák.

Dohrávka 5. kola extraligy:

MŠK Považská Bystrica – Košice Crows 29:31 (12:16)
Najviac gólov: Vallo 7, Briatka 6/4, Ivanycia 5 – Hruščák 6/1, Hniďák 6, Šiška 5. Rozhodovali: Gabriš, Veselka, vylúčení: 4:4, 7 m hody: 4/4 – 1/1

ZDROJ: http://kosiceonline.sk

sk_SKSlovak