Crows prišli o domácu neporaziteľnosť. Hozman: Spoluhráči mi to opäť naservírujú

Od vzniku klubu Košice Crows predstavovala jeho domáca hala Slavomíra Šipoša nedobytnú pevnosť. Každá séria sa však raz skončí a „Vrany“ okúsili po dlhých troch rokoch trpkosť prehry na vlastnej palubovke. Postarali sa o to hráči Považskej Bystrice, ktorí mali v dohrávke 14. kola extraligy navrch po všetkých stránkach.

Foto

Josef Hozman v gólovom výskoku / KOŠICE ONLINE

„Musíme priznať, že Považská bola jednoznačne lepšia. Boli lepší v obrane i v útoku a brankár Laco Kovačin mal úspešnosť zásahov niekde na úrovni 40 percent. Musíme sa teda zmieriť so zaslúženou porážkou. V tejto hale je pre nás prvá a mrzí ma, že prišla práve s Považskou. Boli však kompaktnejší, motivovanejší a efektívnejší,“ vyslovil sa po prehre 21:30 tréner Radoslav Antl.

Košičanom sa od úvodu nedarilo eliminovať ofenzívu hostí a sami pálili jednu čistú šancu za druhou. Už do polčasu tak prehrávali o sedem gólov a po prestávke sa toho veľa nezmenilo.

Nevyšlo nám to v obrane a v útoku sme zahodili veľmi veľa čistých šancí. Veľmi nám chýbal Paťo, ktorý je našim najlepším strelcom a podľa mňa je to najlepšia spojka v lige,“ upozornil na absenciu dištancovaného reprezentanta Patrika Hruščáka brankár Michal Shejbal.

Elitnú spojku tímu Crows vyradila na dve stretnutia červená karta za poznámku na adresu rozhodcov v závere súboja v Hlohovci.

„Paťo je pre nás dôležitý hráč a to je jasné. Nebudeme sa však vyhovárať na jeho absenciu. Čo ak by sa zranil? Samozrejme, ukázalo sa, že je to náš kľúčový hráč. Musíme však zvládať aj zápasy bez neho,“ upozornil Antl.

Realita však ukázala, že líder košického tímu chýbal na oboch stranách ihriska.

„Bolo cítiť, že im chýbal Paťo,“ pustil sa do hodnotenia autor šiestich gólov hostí Tomáš Vallo. „Pripravovali sme sa na veľmi ťažký zápas, ale poznali sme ich silné stránky a boli sme na to pripravení. Od úvodu sa nám darilo strelecky výborne nám zachytal Laco Kovačin. Vyhrali sme a urobili sme dôležitý krok k zisku druhého miesta pred play-off.“

„Vôbec nám nevychádzali pripravené veci. Robili sme veľa technických chýb, nefungovala nám obrana a nepremieňali sme čisté šance,“ povzdychol si Josef Hozman. Český krídelník strelil tri góly, no aj vo svojom druhom zápase v košickom drese musel strpieť prehru. „Už po prehre v Hlohovci ma chlapci podpichovali a určite mi to naservírujú aj teraz. S prehrami už ale nič nenarobíme. Musíme sa lepšie pripraviť na ďalšie zápasy a pokúsiť sa o víťazstvá.“

Hozmana získali Crows v rámci hosťovania z prešovského Tatrana a vypomôcť by im mal do konca sezóny. „V Prešove som hrával málo a z tohto pohľadu sú pre mňa Košice ideálne. Hrám veľa a môžem sa zlepšiť,“ zamyslel sa 22-ročný hádzanár. Pikantný súboj proti svojim bývalým spoluhráčom zažije už v stredu. „Samozrejme, že sa na to teším. Bude to však veľmi ťažké. Tatran má silné spojky, veľa to križujú a ťahajú protiútoky. Vieme, že favoritom bude Prešov, ale uvidíme, ako to dopadne.“

Stredajší duel proti Prešovu bude pre Crows opäť veľmi ťažký. Proti suverénovi slovenských paluboviek totiž nastúpia opäť bez Patrika Hruščáka.

S Prešovom si to odohráme, ale musíme sa zodpovedne pripraviť hlavne na sobotňajšie derby proti HK,“ upozornil Radoslav Antl. „Proti Tatranu prižmúrime oko a všetko bude riešiť mestské derby. Matematika nepustí. Kto vyhrá derby, ten bude tretí. Derby teda rozhodne o všetkom a ten kto ho vyhrá, dostane šancu zabojovať o finále.“

Do play-off sa dostanú iba štyri najlepšie tímy základnej časti, pričom košickým celkom patria momentálne tretia a štvrtá pozícia.

„Verím, že nám tá štvorka vyjde a bolo by krásne, ak by hrali v semifinále až tri východniarske kluby,“ dodal s úsmevom brankár Michal Shejbal.

dohrávka 14. kola Niké Handball Extraligy:
Košice Crows – MŠK Považská Bystrica 21:30 (9:16)
Najviac gólov: Radčenko 5, Pecha, Hozman a Dani po 3 – Ivanytsia 7, Vallo 6, Briatka 5/5. Rozhodovali: Vydra, Klus, vylúčenia: 4:5, 7m hody: 3/0 – 5/5

ZDROJ: http://kosiceonline.sk

sk_SKSlovak