Crows oslavujú bronz. Antl hovorí o zázraku, Shejbal zodvihol pohár s otcom

Foto

Radosť hráčov Crows / KOŠICE ONLINE

„Vrany“ uspeli vo všetkých troch zápasoch série a keďže svojmu súperovi spoza kruhového objazdu nepodľahli počas sezóny ani jediný raz, získali titul kráľov Košíc úplne oprávnene.

„Je to určite úspech a bronzová medaila poteší viac ako strieborná. Získavate ju totiž po víťaznom zápase,“ pousmial sa brankár Michal Shejbal s medailou na krku. „Ceníme si to, pretože to bola veľmi  náročná sezóna. Pasovali sme sa s koronou, výpadkami a ja osobne som bol po rokoch konečne doma. Bolo to teda špeciálne a som rád, že sa to skončilo takto pekne.“

Po hernej stránke bola séria o bronz vyrovnaná. Ako však podotkol hrajúci tréner Crows Radoslav Antl, jazýčkom na váhach boli výkony brankárov. Tímu HK sa v prvom zápase zranil Maroš Popčák, jeho tím sa mohol oprieť o perfektného Michala Shejbala. V rozhodujúcom súboji sezóny strelil dokonca aj tri góly.

„Chcel som štyri, ale v závere mi nenahrali,“ uškrnul sa Shejbal, ktorý v závere stretnutia vyšprintoval do útoku. „Nevadí, hlavne, že mi prihrali pohár.“

Ten mohol prvýkrát v kariére zodvihnúť spoločne s otcom Jiřím. „Je to určite špeciálne. Ja som tých pohárov veľa nezískal a je krásne zodvihnúť ho spolu s otcom. Pekné je aj to, že prišli konečne aspoň nejakí diváci a neradovali sme sa iba do prázdna.“

Konečný stav série 3:0 pôsobí hladko, no také jednoduché to nebolo.

„Na prvý zápas sme boli pripravení perfektne. V druhom nám nepovolili našu hru a v treťom nás veľmi potrápili hrou bez brankára. Na to sa hrá ťažko, pretože ste stále v oslabení. Využili sme to však na strelenie štyroch či piatich gólov. Bolo to však naozaj ťažké,“ analyzoval košickú sériu brankár Shejbal, ktorý bol v poslednom zápase sezóny štvrtým najlepším strelcom svojho tímu. O gól menej zaznamenal hrajúci tréner Radoslav Antl. Bezprostredne po prevzatí pohára nezabudol poďakovať súperovi.

Hrali tvrdo, ale férovo. Dreli a bojovali až do konca. Zaslúžia si rešpekt. Čo sa týka nás, tak to bola neuveriteľná sezóna. Mali sme malé i veľké problémy, ale napokon sme uhrali tretie miesto. Pre tento tím i klub je to neuveriteľný úspech. Ďakujem Filipovi Fabišíkovi za halu, prezidentovi Marošovi Šiškovi za obrovské úsilie, sponzorom a všetkým chlapcom za prístup k tréningom. Vytvorila sa skvelá partia a toto tretie miesto je zaslúžené,“ odprezentoval pocity radosti Antl.

Vo svojej kariére bol zvyknutý na zber majstrovských titulov, no toto tretie miesto kladie na rovnakú úroveň.

„Je to úprimná radosť. Vieme totiž, aký máme tím a ako sme trénovali. Poviem pravdu, sériu 3:0 proti HK som nečakal. Prekvapilo ma to, pretože podľa mňa mali silnejší tím s pestrejšou škálou možností. Podľa mňa sme však lepšia partia.  My sme kolektív, my sme banda, ktorá bojuje. To nás zdobilo a bude zdobiť aj v budúcnosti,“ zamyslel sa tréner tímu Crows.

Otázkou je, aká bude budúcnosť košickej hádzanej. Obaja mestskí rivali majú svoju kvalitu i ambície. Objavili sa však aj úvahy o možnom spojení týchto klubov.

Nebol by som proti tomu, ak by sa košické kluby spojili a vytvorili super družstvo. Aj takáto mestská rivalita však mala svoje čaro a všetky vzájomné zápasy mali svoje grády,“ upozornil Shejbal a Antl v súvislosti s budúcnosťou dodal: „Dúfajme, že toto nie je posledná medaila. Buďme však skromní. Pred sezónou sme chceli byť do šiesteho miesta. Potom sme chceli prvú štvorku. Skúsili sme zabojovať o finále, ale bronz je pre nás zázrakom. Krásne umiestnenie. Teraz sa potešíme a uvidíme, čo bude ďalej.“

Košice Crows – HK Košice 35:31 (19:13)

Najviac gólov: Hruščák 13/3, Radčenko 5, Majirský 4 – Guzy 6, Baláž 6/3, Šiška a Ľoch po 4. Rozhodovali: Oťapka, Haščík, 7 m hody: 3/3 – 5/4, vylúčení: 5:2.
/konečný stav série: 3:0/

ZDROJ: Košice Online

sk_SKSlovak